Stomatologia Estetyczna • Well Now Dental Clinic • licówki • wybielanie •
Well Now - Klinika Dentystyczna - Wilanow Warszawa - leczenie, profilaktyka, aparaty ortodontyczne, alignery, implanty, licowki, korony
Tomasz Foik, Agnieszka Kolibabska, Marcin Wiśniewski, dentysta, wilanow, warszawa, ortodoncja, aparaty stale, damon, implanty, licowki, korony, wybielanie zebow, leczenie, profilaktyka, stomatologia
51
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-51,page-child,parent-pageid-14,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive

Stomatologia estetyczna, licówki, wybielanie, bioestetyka. To dziś modne słowa.

Wszyscy chcemy mieć piękne białe zęby. To symbol zdrowia, urody i wyznacznik sukcesu. To także wielki atut dodający pewności siebie, bez którego nie można dziś zrobić dobrego pierwszego wrażenia.

 

Stomatologia estetyczna z założenia obejmuje całą gamę metod prowadzących do poprawy wyglądu zębów i twarzy. W większości przypadków punktem wyjścia dla innych technik jest leczenie ortodontyczne (w tym metoda Dental Face Lifting) oraz wybielanie.

 

Wybielanie

W naszej klinice stosujemy pełną gamę metod wybielających, rekomendujemy jednak przede wszystkim te, które nie powodują nadwrażliwości pozabiegowej, są sprawdzone klinicznie i dają najlepsze rezultaty.

 

Zoom! Advanced Power to już trzecia generacja gabinetowego systemu wybielania zębów firmy Philips. System Zoom! stosowany jest z powodzeniem od blisko 14 lat w ponad 90 krajach na całym świecie. System Zoom! został stworzony przez Dr. Bill’a Dorfmana, stomatologa, który od lat dba o uśmiechy największych gwiazd Hollywood (m.in. Eva Longoria, Usher, Jessica Simpson czy Anne Hathaway). Dr. Dorfman zyskał sobie również ogromną sławę występując w popularnych programach telewizyjnych takich jak “Extream Makeover”, czy choćby show “The Doctors”.

 

Oprócz tej metody stosujemy inne wiodące preparaty wybielające do stosowania gabinetowego (Opalescense X-boost). Chętnie polecamy także sprawdzone preparaty domowego wybielania nakładkowego (Nite White, Opalescence), ponieważ często siła i skuteczność tkwi w prostocie.

 

Bonding

Korekta kształtu i koloru zęba materiałami kompozytowymi

W stomatologii estetycznej obowiązuje zasada minimalnej inwazyjności i maksimum efektu. W przypadku nieprawidłowego kształtu zęba, obecności diastemy czy wrodzonych ubytków szkliwa terapię rozpoczynamy od próby korekty kształtu zębów materiałem kompozytowym. Dopiero w sytuacji uzyskania niedostatecznego efektu sięgamy po inne metody (korekta ortodontyczna, licówki ceramiczne, korony protetyczne).

 

Licówki ceramiczne

Licówkami nazywamy ultracienkie nakładki, które przyklejamy na przednią powierzchnię zębów. Można nimi naprawić wszelkie estetyczne niedoskonałości, jak np. przebarwienia, szpary, uszkodzenia, skorygować kształt i wielkość zębów. Licówki wykonujemy z wielu materiałów, najbardziej estetyczne i najtrwalsze są jednak licówki ceramiczne. Dostępnych jest wiele typów licówek różniących się tak grubością jak i materiałem, z którego są wykonane. Najpopularniejsze obecnie to licówki z materiałów typu e.max i kompozytowe. Najbardziej estetyczne, ale też wymagające najwięcej pracy i umiejętności są licówki ceramiczne na folii platynowej. To rekonstrukcje indywidualne od A do Z. Pracę z licówkami na folii rezerwujemy tyko dla najbardziej doświadczonych dentystów i techników. Także dla pacjentów, którzy w pełni doceniają jakość i kunszt takiej odbudowy.

 

Korony pełnoceramiczne

To ceramiczne „czapeczki”, które stosujemy w przypadku zębów zniszczonych i osłabionych dużą ilością wypełnień lub w innych sytuacjach uniemożliwiających założenie licówek. Przede wszystkim rekomendujemy korony ceramiczne na podbudowach cyrkonowych oraz korony z materiałów typu e.max (dwukrzemian litu). Co najważniejsze zapewniają one wysokie walory estetyczne oraz dają możliwość odtworzenia indywidualnych i naturalnych cech zęba. Szczególnie ważne jest to przy odtwarzaniu rozmieszczenia koloru oraz transparencji i translucencji. Dodatkowo materiały te mają ścieralność zbliżoną do zębów naturalnych.

Call Now Button