Higiena i Profilaktyka • skaling • piaskowanie • Warszawa
Well Now - Klinika Dentystyczna - Wilanow Warszawa - leczenie, profilaktyka, aparaty ortodontyczne, alignery, implanty, licowki, korony
Tomasz Foik, Agnieszka Kolibabska, Marcin Wiśniewski, dentysta, wilanow, warszawa, ortodoncja, aparaty stale, damon, implanty, licowki, korony, wybielanie zebow, leczenie, profilaktyka, stomatologia
63
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-63,page-child,parent-pageid-14,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive

Higiena i profilaktyka próchnicy to zabiegi takie jak skaling, piaskowanie, fluoryzacja kontaktowa i lakowanie bruzd.

Skaling to zabieg usunięcia twardych złogów nazębnych, wykonywany przy pomocy ultradźwięków. W niektórych przypadkach także ręcznie. Wykonujemy go minimum 2 razy w roku. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny, szczególnie istotny u pacjentów ortodontycznych, implantologicznych i z chorobami przyzębia.

 

Piaskowanie to usuwanie z powierzchni szkliwa osadów przy pomocy drobnego proszku dozowanego pod ciśnieniem. Częstotliwość wykonywania zabiegu zależy od trybu życia i nawyków dietetycznych i higienicznych. Każdy zabieg piaskowania higienistka powinna zakończyć polerowaniem szkliwa przy użyciu specjalnej pasty.

 

Równie ważna jak same zabiegi higienizacyjne jest edukacja – nasza higienistka nauczy Państwa jak prawidłowo i bez szkody dla zębów i dziąseł używać nitki i szczoteczki.

 

Lakowanie czyli uszczelnienie bruzd lakiem szczelinowym wykonuje się u dzieci w zębach trzonowych. Jest to jeden z rutynowych zabiegów w profilaktyce próchnicy.

 

Po zabiegach skalingu i piaskowania stosujemy preparaty fluorowe i/lub wapniowe w celu lepszej remineralizacji i wzmocnienia szkliwa.

 

Profilaktyka fluorowa (lakierowanie szkliwa lakierem fluorowym) jest także podstawową formą profilaktyki próchnicy u najmłodszych pacjentów.

Call Now Button