Well Now

Ortodoncja

  • Proste zęby
  • piękny uśmiech
  • harmonijna twarz

Zaskakujące efekty dla pcjentów w każdym wieku.

Ortodoncja – pełny profesjonalizm oraz nowoczesne podejście zarówno w przypadku leczenia dorosłych jak i dzieci to podstawa sukcesów w naszej praktyce.

Pierwszym krokiem jest profilaktyka ortodontyczna, czyli zapobieganie pojawianiu się lub pogłębianiu wad zgryzu. Wady zgryzu to nie tylko estetyka. Ich konsekwencjami mogą być m.in. próchnica, uszkodzenia tkanek miękkich jamy ustnej, choroby przyzębia, zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych czy też problemy z codziennym funkcjonowaniem (wady wymowy, trudności w jedzeniu).

Leczenie ortodontyczne prowadzi w naszej klinice zawsze specjalista ortodoncji, gwarantuje to uzyskanie najlepszego możliwego efektu leczenia w optymalnym czasie. Pozwala także pod jego kierunkiem prowadzić zaawansowane leczenie zespołowe wspólnie z chirurgiem, protetykiem i implantologiem.

W naszej klinice prowadzimy leczenie wszystkimi dostępnymi rodzajami aparatów ortodontycznych (stałych i ruchomych) tak, aby zaspokoić oczekiwania estetyczne naszych pacjentów. W zależności od wady, sposobu i celu leczenia oraz od oczekiwań pacjenta możemy stosować: najpopularniejsze aparaty metalowe, metalowe bezniklowe, przezroczyste „szafirowe”, bezligaturowe Damon lub aparaty zakładane od strony języka (ingualne). W wielu przypadkach polecamy nakładki typu Spark, a w niektórych także Invisalign lub Clear Aligner.

W pewnych przypadkach wady ortodontycznej nie da się całkowicie skorygować samym aparatem ortodontycznym. W takiej sytuacji konieczna jest interwencja chirurga szczękowego. Leczenie ortodontyczno-chirurgiczne w takich przypadkach może trwać nawet do 3 lat.

error: Content is protected !!
Skip to content