Well Now

Fizjoterapia

  • Terapia powięziowa
  • igłoterapia
  • klawiterapia w leczeniu bólu

Bez całościowego podejscia ani rusz

Lecząc pacjentów z dysfunkcjami narządu żucia stajemy przed problemem zapewnienia im równoległej i wspomagającej fizjoterapii.

 Bruksizm, zaburzenia w pracy stawów skroniowo-żuchwowych, skomplikowane przypadki ortodontyczne – to tylko niektóre z problemów stomatologicznych wymagające współdziałania rehabilitanta/ fizjoterapeuty. W wielu przypadkach idealnym rozwiązaniem jest działanie stomatologa bezpośrednio po zabiegu fizjoterapeutycznym, dlatego w naszej klinice te zabiegi przeprowadzamy na miejscu.

 Celem fizjoterapii jest normalizacja napięć mięśniowych, napięć w tkankach okołostawowych oraz poprawa ruchomości w stawach skroniowo-żuchwowych, co często jest niezbędne do ustalenia prawidłowej pozycji żuchwy. Jest to kluczowe tak w przypadkach zaawansowanych dysfunkcji jak i podczas wykonywania dużych rekonstrukcji protetycznych lub skomplikowanego leczenia ortodontycznego.

 Terapeutą wspierającym nas w leczeniu dysfunkcji narządu żucia jest Łukasz Kuźmicki, absolwent AWF Warszawa, fizjoterapeuta, masażysta, instruktor kulturystyki, boksu i treningu funkcjonalnego.

error: Content is protected !!
Skip to content